نقاش ساختمان استادکار

بلاگ

اگر که شما خودتان قادر به انجام آن باشید، نقاشی ساختمان کاری آسان و کم هزینه است. برای نقاشی داخلی منزل خود نیاز به دنبال کردن گام به گام روند ارائه شده در بخش زیر هستید.
اولین قدم این است که محل مورد نظر را انتخاب کنید. به عنوان یک مبتدی، مناسب است که از اتاق شروع کنید، چون می توانید برای تمرین اول استفاده کنید. اتاقی که زیاد دیده می شود مناسب نیست. به عنوان مثال، اتاق رختشویی بسیار مناسب است.

انتخاب رنگ و براقیت آن:
انتخاب خود را با توجه به محلی که می خواهید رنگ کنید مشخص کنید. به عنوان مثال، برای اتاق رختشویی خود رنگی مناسب است که به راحتی قابل شستشو و همچنین در مناطقی که رطوبت وجود دارد به خوبی مقاوم باشد. رنگ نیمه براق بهترین انتخاب است. اگر در مورد انتخاب رنگ چیزی در ذهن ندارد تحقیق کنید. مجلات داخلی و صفحات و رنگ هایی که برای شما جذاب است را بررسی کنید. همچنین شما می توانید یک فروشگاه رنگ مراجعه کنید و یک کاتالوگ رنگ تهیه کنید. چند نمونه از رنگ را خریداری کنید. یک نمونه بر روی دیوار اعمال کنید، صبر کنید تا خشک شود و ببینید که ایا همان رنگی است که شما در ذهن دارید.
پس از انتخاب رنگ، شما باید بدانید که چه مقدار رنگ مورد نیاز است. منطقه ای که قصد رنگ آمیزی دارید را اندازه گیری کنند. برای یک سطح صاف، مربع X /400 = Y و برای یک سطح خشن، X /250 = Y که X متراژ اندازه گیری منطقه است که رنگ خواهد شد و Y حجم رنگ مورد نیاز در گالن خواهد بود.
وقتی که برای شروع به نقاشی آماده شدید، تمام مبلمان به یک جای دیگر و یا در وسط اتاق به منظور محافظت آنها از رنگ جمع کنید. آنها را با برزنت و پلاستیک را بپوشانید. کف را نیز با پلاستیک و یا برزنت پوشش دهید. تمام اویزها را از دیوار جدا کنید. از نوار پوشش به منظور پوشش کلیدها، پریزها و دیگر سطوحی که برای نقاشی برنامه ریزی نشده اند، استفاده کنید.
پس از آن که تمام چیزها را پوشاندید، دیوارهایی که قصد رنگ آمیزی دارید را بشویید. اگر قصد رنگ آمیزی درب و یا کابینت را دارید، آنها را با یک پارچه مرطوب و صاف پاک کنید. این عمل کمک خواهد کرد تا پوشش جدید رنگ از چسبیدن به مواد که ممکن است بر روی سطح باشد جلوگیری کند. برای محافظت از دستان خود از دستکش استفاده کنید.
با دقت نگاه کنید تا قبل شروع رنگکاری چیزی مزاحم کار شما نباشد. ترک¬های و سوراخ های جزئی را با بتونه و کاردک بپوشانید و از پوشش های رقیق برای رنگکاری استفاده کنید. بهتر است برای شروع به نقاشی از بالا به پایین رنگ کنید. اول رنگ سقف، پس از آن رنگ دیوار و در پایان رنگ تمام کاری را اعمال کنید. نقاشی سقف را از لبه ی در امتداد دیوار با استفاده از یک قلم مو شروع کنید. برای رنگ کردن ادامه سقف از یک غلتک 2 اینچ تا 3 اینچ استفاده کنید. بهتر است به رنگ سقف با کمک یک دسته غلتک که به شما اجازه می دهد تا بر روی زمین بایستیده اعمال شود. از گوشه اتاق شروع کنید و در سراسر باریکترین ابعاد اتاق خود حرکت کنید. غلتک را جلو و عقب در سراسر منطقه بغلتانید و ادامه دهید تا زنگ آمیزی کامل شود.
بعداز خشک شدن سقفها شروع به رنگکاری دیوارها کنید. ابتدا همه برشها را با یک قلم مو انجام دهید. استفاده از یک قلم مو با کیفیت بالا این کار را آسان تر میکند. سپس به نقاشی بقیه منطقه با یک غلتک ادامه دهید

 

 

1- شش مرحله قبل از آغاز نقاشی
2- انتخاب رنگ مناسب
3-آماده سازی رنگ
4- از کجا شروع به رنگ آمیزی کنم

 

 

مطالب دیگر

 

1- بتونه چیست؟
2- طرز تهیه بتونه

 

تخمین رایگان قیمت

باما راحت باشید و برای تخمین رایگان قیمت با تلفن روبرو تماس بگیرید: 65606303